Web Hosting Nedir?

İnternetin hayatımızın her alanına hükmetmeye başladığından beri birçok farklı yeni kavramlar ortaya çıkmaya başladı. Bu kavramlardan biri de web hosting kavramıdır.

Yani Türkçe kelime karşılığı “barındırma” olan genelde web site tasarımı ile uğraşanların kullandığı kulağa yabancı gelen bir kavram.

Peki nedir bu hosting ne işe yarar? Web tasarım yaparken sitenize ait kullanılan tüm verilerinin depolandığı ve web kullanıcılarının ulaşabilmesini sağlamak amacıyla web sunucularında depolama ve yayınlama işlemine de web hosting denir.

Yani özetle  web sitelerimiz de yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dosyaların internet kullanıcıları tarafından erişebilmesi amacıyla bir sunucu bilgisayarda tutulması hizmetine verilen isimdir.

Peki, hosting işleminde web sunucu olarak kullanılan bilgisayarlar nasıl bilgisayarlardır.

Yani evimizde kullanmış olduğumuz kişisel bilgisayarlar da web sunucu olabilirler mi ? Bu sorunun cevabı net olmamakla beraber “ hayır olamazlar” dır.

Çünkü evinizde kullandığınız kişisel bilgisayarınız da gerekli program ve donanımınız varsa bile bilgisayarınızın web bağlantı hızı hosting işlemi için yetersiz kalacaktır.

Bu sebepten dolayı web hosting ler 7/24 hızlı ve kesintisiz olarak cevap verilebilmesi için yapılandırılmış sistemler üzerinden yayınlanmalıdırlar.

Aksi durumda hizmet alarak yayınlanan web sitelerinde erişim sorunu yaşanır.

Günümüzde hostingler “Linux” ve “Windows” olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Web Hosting hizmeti için Tavsiyeler

Osmaniye ilinde web tasarım hizmeti veren veya verdiğini iddia eden birçok kişi ve firmalar bulunmaktadır. Osmaniye’de faaliyet gösteren web tasarım firmalarının hiçbirinin kendisine ait datacenter merkezi bulunmamaktadır.

Daha kurumsal web hizmeti veren firmalar aralığıyla bu hizmetleri temin etmektedirler. Bunun dışında sizlere bu hizmet konusunda yanlış bilgi verildiği takdir de size önerimiz bu tarz bilgilere itibar etmeyiniz. Söylemiş oldukları sadece ticari kazanç elde etmek için yalan ve yanlış bir söylemdir.

Yani sonuç olarak bu kişi ve firmalar web barındırma hizmetlerini farklı firmalar üzerinden sağlamaktadırlar. Aracı firmasından web barındırma hizmetleri aldığınızı unutmayın.

Bu yüzden çalışacağınız firmayı ona göre seçiniz.

Osmaniye web tasarım ve web barındrıma hizmetleri ve fiyatları için bizden teklif alabilir ayrıca aklınızda bir web tasarım projesi varsa bize ulaşabilirsiniz.

Bu Yazılarda Hoşunuza Gidebilir....

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir