Responsive web tasarım

Responsive kavramı web tasarım sektörüne sonradan dâhil olan bir kavramdır. Akıllı cep telefonların tabletler birlik olup hayatımızı ele geçirmelerinden kısa bir süre sonra biz web tasarımcıların hayatına girmiş olan bir kavram responsive…

Kısaca responsive duyarlı, uyumlu web tasarım anlamına da gelir. Yani erişim sağlanan cihaza göre kendi kendine şekillen tasarım da denilebilir. Özellikle son yıllarda internete tablet ve akıllı cep telefonlarından girme istatistiğinin kişisel masa üstü bilgisayarlara fark atmış olmasından beri.Dünyada ve ülkemizde daha bir popüler hale gelmiş olan kavramdır kendisi.

Peki responsive olan bir web sayfası ile olmayan bir web sayfası arasında nasıl bir fark vardır yani responsive web tasarımının artıları nelerdir diye soracak olursanız.

Bilindiği gibi klasik web tasarım ile yapılmış olan web sitelerine mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde giriş yapan ziyaretçi web sitesini görüntülemek de bir çok olumsuzluklarla karşılaşırı mesela sayfanın her yerini görmek için zoom yapmak zorunda kalırlar veya sitede yer alan menülere ulaşmak tam anlamıyla imkansız duruma gelebilir.

Bu durumda gitmek istediği web sitesinin ilgili sayfasına ulaşmaz ve gerçekten çok kötü sinir bozucu bir durumdur. İşte bu tarz orunları ortadan kaldırmak için bizim imdadımıza responsive tasarım yetişir.

Responsive web sitelere mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde menüler şekil değiştirip genellikle üstten veya yan taraftan açılacak şekilde kullanımı ve görünümü kolay bir şekle dönüşür.

Responsive web tasarımın artıları

Web tasarımda kullanılan fontlar ve fotoğraflar, bağlantılar, butonlar alt alta gelerek ekranda zoom yapmadan. Kolayca görüntülenerek sıralı bir şekilde kullanıcıya sunulur.

Osmaniye web tasarım hizmetleri sunarken bizde yapmış olduğumuz web sitelerin tamamen responsive tasarımda olmasına dikkat ediyoruz.

Eğer sizde responsive web tasarıma ihtiyaç duyuyorsanız bize ulaşıp bizden fiyat alabilirsiniz. Veya hâli hazırda var olan web siteniz responsive değilse. Sizde bu web sitenizi responsive web sitesine dönüştürmek istiyorsanız. Bu işlemi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız eğer bu işlem hakkında bize başvurabilirsiniz.

Osmaniye web tasarım alanında birbirinden farklı sayısız web tasarım projelerine başarılı bir şekilde imza attık. Siz de Osmaniye de responsive web tasarım ve web yazılım hizmeti almak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Osmaniye kaliteli, özgün ve güvenilir fiyat uygunluğu açısından en iddialı web tasarım hizmetleri sunuyoruz.

Bu Yazılarda Hoşunuza Gidebilir....

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir