Osmaniye web tasarım firmaları

Osmaniye web tasarım firmaları hizmetlerinde gördüğüm bazı eksikleri kendimce dile getirdim.

Yaşamış olduğum şehirde yani Osmaniye’de firma, ajans ve freelancer (serbest) olarak web tasarım hizmetleri  vermekte olan kişi ve kurumların sayıları her geçen gün hızla artmaktadır. Benimde uzmanlık alanım olduğu için firma ve kişiler tarafından yapılan web site projelerine düzenli olarak bakar incelerim. Web sitesinde arayüz tasarımı kadar önemli olan bir hususta içerik yönetim sistemidir. İçerik Yönetim Sistemi ile web sitenize sürekli veri girişi yaparak web sitenizi daima güncel tutarsınız.

Gördüğüm olumsuzluklar arasında özgün yazılmış bir içerik yönetim sistemi kullanan kişi ve firma sayısı yok denecek kadar az olmasıdır. Bir çok kişi hazır ücretsiz ve açık kaynak kodlu içerik yönetim sistemi kullanmaktadırlar.  Açık kaynak kodlu içerik yönetim sistemlerini kullanmayanlar ise bizim warez diye adlandırmış olduğumuz güvenlik açıklarından dolayı sistemi indirilmiş olan başka birine ait olan içerik yönetim sistemi (warez script) kullanmaktadırlar. Bu durum daha da kötü bir durumdur çünkü zaten kullanmış olduğun script warez forumlarına güvenlik açıkları olduğu için düşmüştür. Sende o güvenlik açığı olan sistemi kullanarak direkt açık hedef haline gelmiş olursun. Daha önce bunun örneklerini bizzat yaşadım. Osmaniye hizmet veren bir çok kurum ve kuruluşun web sitesinde warez script kullanıldığı için hacklenmişti.

Özgün Yazılım kendisine ait olan içerik yönetim sistemi kullanmayan ücretsiz yazılım ve scriptler kullan kişilerin web tasarım konusunda vereceği fiyatlar da cüzi olmaktadır. Çünkü zerre bir emek olmadığı için kur geç ufak bir kaç arayüz düzeltmesi yaparak bir kaç saat içerisinde web sitesini tamamlarlar. Ve bu sürede ne kadar ücret alırsa kar olacağı için fiyatları genel de piyasaya göre cüzidir.

web tasarımcısınıza sorucağınız bazı sorular

Eğer sizde Osmaniye’de web tasarım firması yada freelancer (serbest) web tasarımcısı arıyorsanız. Size teklif verecek olan kişiye kullanacağı içerik yönetim sisteminin kendisine ait olup olmadığını sorun. Ayrıca  hazır bir sistem olup olmadığını, kullanıcığı arayüz tasarımın responsive yani mobil cihazlara uyumlu tasarım  olup olmadığını muhakkak sorun.

Hemen hemen tüm sektörlerde geçerli fiyatlandırma şemasına gelecek olursak :

* KAF DAĞI:Genellikle masallarda yer alan, üstünde Zümrüd-ü Anka kuşunun yaşadığına inanılan efsane dağ.


Bu Yazılarda Hoşunuza Gidebilir....

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir