Sayısal Mantık Kitap Önerisi
By lutfu

Sayısal Mantık Kitap Önerisi

SAYISAL MANTIK SORULARININ ÖNEMİ;

ÖSYM’in yapmış olduğu ALES,DGS, KPSS, YKS sınavlarında, tüm adayların içerisinde büyük çoğunluğunun çözemediği veya çözerken çok zaman harcadığı soru tipleri “sayısal mantık soruları” olduğu bilinen bir gerçektir. Hal böyle olunca puan hesaplamasında çözmüş olduğunuz bir sayısal mantık sorusunun standart sapma puanı diğer sayısal sorunlarına nazaran daha büyük çıkmaktadır.

Yani sınava girmiş olan iki adayı düşünelim ikisin de net sayıları aynı, fakat birinin çözdüğü sayısal soru sayısı daha çok ise diğerine göre daha yüksek puan alabilir. Bunun nedeni hesaplama da kullanılan katsayı ve standart sapma puanıdır. Bu durumda sınavlarda sırlamayı belirleyici durumda olan sorular sayısal mantık sorularıdır.

Peki ” sayısal mantığa nasıl çalışacağım, sayısal mantık için hangi kaynakları çözmem gerekir ” sorularını duyar gibiyim. Sayısal mantıkta konu çalışmak gibi bir şey olamaz, çünkü sayısal mantık soruları bazen belirli bir konudan çıkarken, bazen ise sadece mantığınız ile çözebileceğiniz sorular çıkar.

Mesela Köklü sayıların özelliğini örnek olarak vererek bir sayısal mantık sorusu sorulur. Sorulan bu soruya 3-4 soru bağlanır. Eğer siz köklü sayılara hakim değilseniz. Bu sayısal mantık sorusunu çözemezsiniz ya da, çözseniz bile çok uğraşmanız zaman harcamanız gerekecektir. Bu nedenle öncelikle tüm matematik konularının hepsini bitirdikten sonra sayısal mantık konusuna geçmenizi tavsiye ederim.

Sayısal mantık konusu soru çözülerek çalışılır. Farklı kaynaklardan, farklı tarzlarda sayısal mantık sorularını çözerek hızlana bilirsiniz. Ama çözdüğünüz kaynak, kesinlikle ama kesinlikle çözümlü olsun ki, çözemediğiniz soruların çözümlerine baka bilesiniz. Unutmayın ki “matematik de size çözdüğünüz değil, çözemediğiniz sorular kazandırır.”

SAYISAL MANTIK KİTAP ÖNERİSİ;

Bu yazımda size sayısal mantık sorununuz halledecek bir kaynak önerisinde bulunacağım ama kesinlikle reklam amaçlı bir öneri değildir.

Bizzat kendimin de  DGS sınavına hazırlanırken çözdüğüm bir kaynak, içerisinde çok güzel sayısal mantık soruları var ayrıca soruların çözümlü olması kaynağı daga bir güzel sayısal mantık soru bankası kaynağı yapıyor. Bu sizlere tavsiye ettiğim kaynak “İrem Yayıncılık Sayısal Mantık Tamamı Çözümlü Soru Bankası”dır. Kitap 298 sayfa, fiyatı gayet uygun ve hemen hemen her yerde bulabileceğiniz son derece güzel bir sayısal mantık kaynağı.

Eğer sizde sayısal mantık sorularında çözüm yapamıyorum, çok zaman harcıyorum diyorsanız çözüm bu kitapta, hiç bir yerde bulamayacağınız ayrıntılı ve anlaşılır çözümler bu kitapta…

Bu kitabı çözmeden ALES, DGS, KPSS ve YKS sınavına girmeyin çok pişman olursunuz benden söylemesi

(Visited 70 times, 1 visits today)
  • No Comments
  • 23 Kasım 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.