Osmaniye’de Üst Geçit Kültürü Neden Yok
By lutfu

Osmaniye’de Üst Geçit Kültürü Neden Yok

Ulaşım bir ülkenin bir şehrin medeniyet göstergesidir. Hal böyle olunca kamu hizmetleri içerisinde aslan payı her zaman ulaşım hizmetlerine verilmiştir. Son yıllarda ülkemizde de bir çok ulaşım altyapısı tamamlanarak hizmete açılmıştır. Ulaşım altyapısına yapılan yatırımlardan Mutlu şehrimiz Osmaniye payına düşeni almıştır.

Özellikle Osmaniyemize modern bir şehir havası katacak olmasının yanı sıra şehiriçi trafiğini rahatlacak bir proje olarak büyük beklentilere ile beklediğimiz Dr. Devlet Bahçeli Alt Geçidi bilinen adıyla battı çıktı kısa süre içerisinde tamamlanarak hizmete açıldı.  Açıldı açılmasına fakat daha ilk sağanak yağışta içinin su basması ile hayal kırıklığı yarattı.

Gaziantep – Osmaniye- Adana şehirlerini birbirine bağlayan Musa Şahin Bulvarı alt geçitin hizmete girmesi ile yoğun akan trafik daha bir hızlı ve yoğun akmaya başladı. Bulvarın yayaların yoğun kullandığı yerlerde tehlikeli olayların yaşanması içten bile değil.

Yayaların daha güvenli bir şekilde bulvar üzerinde karşıdan karşıya geçmelerini sağlamak için bir kaç üst geçit yapılmadığına çok şaşırdım fakat Osmaniye’de üst geçit sayısının çok az olduğunu fark ettim ve kendi kendime şu soruyu sordum “Osmaniye’de neden üst geçit kültürü yok ? ” acaba biz Osmaniyelilerden yapılması yönünden yetkili makamlara talep mi gelmiyor yoksa talep geliyorda yetkili makamlar gereğini yapmıyor mu ?  MeselaOsmaniye Musa Şahin Bulvarı üzerinde;

1- Kadirli Yolu Kavşağında
2- Osmaniye Belediyesi Hizmet Binası Önüne;
3- Dr.Devlet Bahçeli Meydanı PTT Binası Önüne
4- Dr. Devlet Bahçeli Bulvarı Kavşağına 
5- Osmaniye Valiliği Önüne  

Toplam 5 adet üst geçiş yapılsa yoğun akan trafiğe aldırmadan yayalar çok güvenli ve hızlı bir şekilde yolun karşısına geçebilirler.  Üst geçit yapılırsa şu an oluşabilecek trafik kazalarına önlem alınmış olur ve belkide Osmaniye üst geçit kültürü gelmiş olur.  Burdan yetkili makamlara duyurulur.

(Visited 11 times, 1 visits today)
  • No Comments
  • 19 Kasım 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.