• By lutfu
  • No Comments

Usb Flash Disk Mp3 Dosya Bulunamadı Hatası Çözümü

Bu yazımda sizlere Opel Astra J Kasa Usb Flash Disk Mp3 Dosya Bulunamadı Hatası Çözümü için yardımcı olmaya çalışacağım. Uzun zamandır arabam da takılı olan ve müzik dinlemek için kullandığım usb flash diskim kaybolunca yeni bir usb flash diski yapayım dedim. Yolculukta müzik dinlemek sanki yolu daha bir kısaltıyor. Yolculuğu daha bir keyifli hale getiriyor. Fakat yeni usb flash diskime mp3 arşivimi atıp arabanın teybine takınca “Dosya Bulunamadı Hatası” aldım.

Aracım 2015 Model Opel Astra J Kasa hemen netten çözüm için araştırma yaptım. İlk öğrendiğim şey şu olmuştu. Araç teyplerinin çoğu NTFS yada EXFAT gibi dosya sistemlerini desteklemez. Sadece FAT32 dosya sistemini desteklerlermiş. Hemen öğrendiğim çözümü uygulamak için işe koyuldum. Yeni usb flash diskimi FAT32 dosya sisteminde tekrar biçimlendirdim. Yeniden mp3 arşivimi usb flash diskime attım. Fakat yine aynı hata olan “Dosya Bulunamadı Hatası” aldım.

Opel Astra J Kasa Usb Flash Disk Mp3 Dosya Bulunamadı Hatası Çözümü

Sorunun çözümünü araştırırken söylenen bir diğer çözüm ise mp3lerin usb flash diskinin ana dizininde değil de bir klasörün içerisinde olması gerektiğiydi. Usb flash diskine attığım mp3leri oluşturduğum bir klasörün içerisine attım. Fakat bu çözümü de denememe rağmen aynı hatayı almaya devam ettim. Uzun denemeler ve araştırmalardan sonra ise çözümü buldum.

Ben kullandığım usb flash diskimi format atmak için rufus programı ile disk bölüm düzeni GPT olarak biçimlendirerek yapmıştım. Daha sonrasında hiç aklıma gelmemişti. FAT32 dosya sistemi olarak biçimlendirsem de disk bölüm düzeni GPT olarak kaldığı için arabada müzik dinleyemiyordum.

Hemen rufus programını tekrardan açtım. Usb flash diskimi seçtim. Önyükleme seçiminden “önyüklenebilir değil” seçtim. Disk bölüm düzeni olarak MBR seçtim. Dosya sistemi olarak FAT32 seçtim.  Usb flash diskimi bu seçmiş olduğum şekilde yeniden biçimlendirip sonra bir içerisine mp3 attım. Arabama takınca direkt çalışmış oldu. Yaşadığım sorunu bu şekilde çözmüş oldum.

Sadece Opel Astralarda değil hemen hemen her marka model araçlarda bulunan araç teyplerinin usb flash diskleri okuyabilmesi için disk bölüm düzeninin MBR, dosya sisteminin ise FAT32 olması gerekiyor. 

 

(Visited 16 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.