Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Ders Çalışma Programı
By lutfu

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Ders Çalışma Programı

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Sınavına hazırlanan veya hazırlamayı düşünenler arkadaşlar için ders çalışma programı önerisinde bulunacağım. Bizzat kendimin de  2019 Yılında kazandığım Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Sınavına hazırlanırken ders çalışırken uyguladığı bir programdır. Bu nedenle gayet ideal bir ders çalışma programıdır. Eğer uygularsanız size başarı getireceği kesindir.

Bugün anlatacağım ders çalışma programı sayısal öğrencilerine yönelik olacaktır. Bu nedenle ders çalışma programı Dikey Geçiş Sınavı (DGS) matematik dersi için hazırlanmıştır. Ben Sınava Ocak ayında hazırlanmaya karar verdim. Bu nedenle çalışma programı 6 aylık dönemi baz alınarak hazırlanmıştır. Fakat Dikey Geçiş Sınavı (DGS) hazırlanmak için 6 aylık süre gayet ideal bir süredir.

Öncelikle Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sayısal konularını Cebir 1, Cebir 2, Problemler ve Sayısal Mantık 4 bölüme ayırdım.

CEBİR-1 CEBİR-2   PROBLEMLER SAYISAL MANTIK  
 Temel Kavramlar  Rasyonel Sayılar  Oran – Orantı  Denklem Çözme
 Sayı Basamakları  Üslü Sayılar  İşçi – Havuz Problemleri  Faktöriyel
 Bölme- Bölünebilme  Köklü Sayılar  Sayı – Kesir Problemleri  Taban Aritmetiği
 Ardışık Sayılar  Çarpanlarına Ayırma  Yaş Problemleri  Permütasyon
 Asal Çarpanlar Ayıma  Geometri  Yüzde – Faiz Problemleri  Kombinasyon
 Obeb – Okek  Karışım Problemleri  Olasılık
 Mutlak Değer  Harekat Problemleri  İşlem, Fonksiyon
 Basit Eşitsizlik

Hemen daha sonra sınav konularını yukarıdaki şekilde 4 bölüme ayırdıktan sonra kendime Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ders çalışma takvimi yapmaya karar verdim. Yaptığım takvime de ise ayları haftalara böldüm. Ve her hafta için bir kaç konu belirledim belirlediğim konuları çalışıp daha sonra elimde olan tüm kaynaklarda o konuya ait soruları çözecektim. Bu yüzden konu çalışmak için youtube üzerinden ücretsiz hizmet veren video kanalları incelemeye başladım.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Ders Çalışma Programı

Şimdi hemen yukarıda görseli yer alan ders çalışma programına uyarak çalışmaya başlayın. İlk başlarda biraz zor ve sıkıcı olsa da zaman ilerledikçe konulara hakim oldukça soru çözdükçe daha bir iştahla çalışmaya devam edeceksiniz.

Unutmayın ki bir sınavı size kazandıran da kaybettiren de sınava kalan son bir aydır. Haziran ayında daha çok konu tekrarı yapın. Daha doğrusu deneme sınavlarında yapamadığınız eksik olduğumu düşündüğünüz konuları tekrar edin. Hemen arkasından bol bol deneme çözün Haziran ayının son haftası ise 2010,2011,2012….2020 yılına kadar çıkmış tüm Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sınav sorularını deneme olarak çözün.

Çünkü sınava hazırlık süreciniz yaklaşık 5-6 ay süren zor, yorucu DGS serüvenimizin  mutlu bir şekilde sona ermesini istiyorsanız. Düzenli, Planlı ve sürekli olarak çalışın emek verin. Siz de göreceksiniz ki vermiş olduğunuz emeğinin karşılığını istediğiniz okul ve bölüme yerleşerek alacaksınız. Bu yüzden sakın unutmayın ki eğer isterseniz yapılamayacak kazanılmayacak sınav yoktur. Bu nedenle size kalan bir hedef bir hayal koymak ve koyduğunuz hedef ve hayalin peşinden düzenli bir şekilde çalışarak gitmek.

(Visited 124 times, 1 visits today)
  • No Comments
  • 18 Şubat 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.