DGS Matematik Youtube Kanal Önerisi
By lutfu

DGS Matematik Youtube Kanal Önerisi

Merhaba bu yazım da sizlere DGS Matematik Youtube Kanal Önerisine bulunacağım. Youtube üzerinden matematik dersi konu anlatımı yapan kanallardan bazıları hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Daha çok DGS sayısal öğrencilerine yönelik olarak matematik youtube kanal önerisinde bulunacağım. İnternet çağında yaşadığımız gerçeği artık yadsınamaz, son yıllarda hemen hemen karşılaştığımız her sorunun çözümü için baktığımız bir dijital video platform. Evet doğru tahmin Youtube dan bahsediyorum. Çağa ayak uydurmayı başaran bazı eğitimciler youtube üzerinden önceleri tamamen amatör ve ücretsiz bir şekilde video ders anlatımları yapmaya başladılar.  Baktılar ki burada rağbet gördükçe emeklerinin karşılığı olarak ücret kazanmaya başlayanınca daha bir profesyonel hale geçtiler.

En iyi DGS Matematik Youtube Kanalları

İsimleri  tanındıkça kitap, yayınevi, deneme vb. yayınları bastırdılar. Bunlara en iyi örnek olarak Benim Hocam ve Şenol Hoca isimlerini söyleyebiliriz. Benim hocam matematik öğretmeni İlyas Güneş ile adını duyurdu.

Daha sonraları her derslerden oluşan konu anlatım videoları kanala eklenmeye başlandı. Şuanda piyasa bir çok kaynağı satılmaktadır. Bunların içerisinde alan dersleri ve eğitim bilimleri dersleri de bulunmaktadır.  İkinci örnek ise Şenol Hoca; il başlar da el kamerası ile kağıt üzerinde matematik derdi anlatan Şenol hoca zaman geçtikçe profesyonel hale geçti. Şenol Hoca yayınları adı altında matematik yayınları çıkartıp satışa başladı. Şuanda Şenol Hoca youtube kanalı geniş video arşivi ve sürekli güncellenen yeni nesil soru tipleri ile rağbet gören bir youtube kanalı haline geldi.

İşi ticaret dökmüş olmaları gayet normal çünkü emek verip hiç bir ücret almadan bu hizmeti sunuyorlar. Eskiden Anadolu’nun küçük kasabasında olan biri yaşadığı yerde dershane olmayınca sınavlara hazırlanmazdı. Yada dershane olsa bile ekonomik sebeplerden dolayı dershaneye gidemezdi. Fakat şuanda youtube üzerinden tüm sınavlar için her dersin konu anlatımı yapan ücretsiz kanallar bulunmaktadır.  Yani dershaneye gitmeden sadece planlı, düzenli ve istikrarlı bir şekilde youtube üzerinden bile sınavlara hazırlanabilirsiniz.

ÖSYM son zamanlarda DGS, Ales ve YKS sınavlarında özellikle matematik sorularında yeni nesil sorulara geçmeye başladı. Sadece klasik sorular çözmeniz sizi sınava hazırlamış olmaz. Aksi durumda yeni nesil soru tiplerine aşina olmazsanız. Sınavlarda yeni nesil soru tipleri ile karşılaşmanız durumunda çözümü noktasında hayal kırıklığı yaşarsınız. Hem klasik soru tiplerini hem de yeni nesil bol hikayeli soruları çözerek sınavlara hazırlanmalısınız.

DGS Matematik Youtube Kanal Önerisi

Şenol Hoca 
Şimdi size tamda böyle bir kanal önereceğim hem konu anlatımı, hem klasik soru tipleri hem de bol bol yeni nesil sorularının çözüldü bir kanal: Şenol Hoca  Youtube kanal DGS Matematik  
Şenol hoca DGS 2′ den 4’e isimli soru bankası da gayet güzel soruların olduğu bir kaynaktır.

Benim Hocam 
İkinci olarak önereceğim youtube kanalı ise Benim Hocam youtube kanalıdır. Kanal da  Deniz Atalay Ales / Dgs  Matematik konu anlatım videoları gayet ve güzeldir. Benim Hocam Ales / Dgs  Matematik

Her iki kanalında aynı isim de  yayınları bulunmaktadır. Ayrıca aynı kanallarda sadece matematik değil geometri ve diğer derslerin videoları da yer almaktadır.  Ayrıca  Youtube üzerinde yayın yapan bir çok matematik kanalı bulunmaktadır. Aşağıda bir kaç tanesi hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Diğer Matematik Youtube Kanalları

Rehber Matematik 
Hocamız sadece konu anlatım ve soru çözümleri yapmıyor size bir dost, bir rehberlik hocanız, bir arkadaşınızmış gibi yaklaşıyor. Hocamızın enerjisi sizinde enerjinizi yükselteceğinden emin olabilirsiniz.

Hocalara Geldik
Sohbet şeklinde bir anlatım tarzını benimsemiş olan bu kanalda kendinizi eğlenerek ders öğrenirken bulacaksınız. Her seviyeye hitap etmeye çalışan bu kanalda hem zor seviye sorular hem de orta ve kolay seviye üzerine çözülmüş sorular bulabilirsiniz.

Ceyhun Hoca
Her seviye öğrencinin dinleyebileceği Ceyhun hoca, öğrencileri düşünerek ozelogrenci internet sitesini kurup ders videolarının pdf’lerini burada yayınlıyor. Konu anlatımı dışında MEB Kazanım Testleri, denemeleri, çıkmış soruları gibi çalışmalarla öğrencilerin öğrenmelerini pekiştirerek, her konu için yüzlerce soru çözerek sınava hazırlamaya çalışıyor. Zaman zaman motivasyon videoları çekerek sizlere her türden yardımcı olmaya çalışıyor. Değerli hocalardan biri olan Ceyhun hoca, sınav süresince size yardımcı olacaktır.

(Visited 79 times, 1 visits today)
  • No Comments
  • 6 Şubat 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.