• By lutfu
 • No Comments

Chrome Tarayıcı Bildirim Sorunu

İnternet tarayıcısınız olan Google Chrome tarayıcısından istemeyen siteden gelen bildirim sorunu yaşıyorsanız bu yazımızda Chrome Tarayıcı Bildirim Sorunu çözümünü analatcağım.

Chrome Tarayıcı Bildirim Sorunu:

Bende bir çok internet kullanıcısı gibi İnternette gezinme işlemini tarayıcılar vasıtayla yapmaktayım. Tercih ettiğim tarayıcısı ise Google Chrome İnternet tarayıcısıdır.

Girmiş olduğum sitelerden hep bildirim gönderilmesi talebi geliyor fakat ben hep bu bildirim istekleri taleplerini reddediyorum. Fakat nasıl olmuşsa birini kabul mu etmişim yoksa kendiliğinden mi gelmiş bilmiyorum. Son günlerde bilgisayarımı açıp internette gezinmek için chrome tarayıcısını açar açmaz sol alt köşeye reklam bildirimleri gelmeye başladı.

Yukarıda fotoğraf da göründüğü gibi zararsız görünebilir ama ne zaman ne reklam bildirimi göndereceği belli olmadığından dolayı hemen ufak bir araştırma yapmaya başladım. Bir an önce yaşadığım bu sorunu çözmek istedim.

 • Bilgisayarınızda Chrome’u açın.
 • Sağ üstte Diğer Ayarlar’ı tıklayın.
 • Altta Gelişmiş’i tıklayın.
 • “Gizlilik ve güvenlik”in altında İçerik ayarları’nı tıklayın.
 • Bildirimler’i tıklayın.
 • Bildirimleri engellemeyi veya bildirimlere izin vermeyi seçin:Google Chrome tarayıcısının resmi sitesinde konu ile alakalı olarak yukarıdaki açıklamayı okudum ve bu sorundan kurtulmak için hemen işleme başladım ;

  Google chrome tarayıcısı sağ üst köşede bulunana üç nokta üst üste tıkladım yukarıda görülen ayarlar menüsü açıldı. Buradan en alt kısımda yer alan gelişmişe tıkladım.

  Gelişmiş menüsü altında bulunan “Gizlilik ve Güvenlik” kısmında yer alan “Site Ayarları” kısmına tıkladım.

  Yukarıda göründüğü gibi “Site Ayarları” kısmı altında yer alan “Bildirimler” seçeneğine tıkladım.

  Yukarıda göründüğü üzere benim bilgisayarım da kurulu olan chrome tarayıcısına
  “http://bnx3.hatsurewhim.info:443” web sitesi bildirimlerine izin ver olarak eklenmiş durumda idi.  Hemen yanında bulunan üç nokta üst üste tıkladım.

  Açılan menüden kaldır seçeneğini seçtim ve sorunu çözmüş oldum. Ayrıca eğer girmiş olduğunuz sitelerin bildirim uyarısı hiç gelmesin istiyorsanız “Göndermeden önce sor (önerilir)” kısmını pasif hale getirebilirsiniz.

  SONUÇ OLARAK ;

  Sizinde bilgisayarınızda kullandığınız internet tarayıcınıza sizin haberiniz ve bilginiz olmadan herhangi bir sitenin amaçsız saçma sapan reklam bildirimleri geliyorsa bilin ki bu sitenin bildirimleri tarayıcınıza izin ver olarak eklenmiş demektir.

  Chrome Tarayıcı Bildirim Sorunu çözümü için yukarıda detaylı bir şekilde anlattığım çözümü adım adım uygulayarak bu sorundan kolay bir şekilde hızlıca kurtulabilirsiniz.

(Visited 17 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.