• By lutfu
 • No Comments

2020 Yılı DGS Deneme Sınavı Kaynak Önerileri

2020 DGS Sınavına girecek olan arkadaşlar için 2020 Yılı DGS Deneme Sınavı Kaynak Önerileri bulunacağım elimden geldiğince;

2020 Yılı Dikey Geçiş Sınavına girecek olan arkadaşlar için en güzel Dikey Geçiş Sınavı yani DGS için demene sınav yayınlarından bir kaç öneride bulunacağım.

Öncellikle Dikey Geçiş Sınavı gözünüzde çok büyütülecek kadar zor bir sınav olmadığının altını çizeyim, düzenli ve sıkı bir ders çalışma programı ile bu sınavı kazanmanız çok zor da değildir.
Ayrıca 2019 Dikey Geçiş sınavı 2018 yılındaki sınava göre daha kolay soruların yer aldığı sınav olarak karşımıza çıkmıştır.

2018 Yılında yapılan DGS sınavında ÖSYM adaylara bir süpriz yaparak sayısal bölümünde yeni nesil sıra dışı sorulara bolca yer vermişti.

Bu tarz sorulara aşina olmayan adayların soruları çözerken zaman kaybetmesine neden olmuştu. Sınavın hemen ardında bir çok adaydan “çok zor sınavdı”, “zaman yetişmedi” gibi söylemler bolca duymuştuk.

2018 DGS sınavdan sonra bir çok yayın evi yeni nesil soru ÖSYM tarzı sorular gibi söylemler ile piyasaya bir çok kaynak sürmüşlerdir.

Piyasaya sürülen kaynakların içerisinde gerçekten başarılı olan kaynaklar olduğu gibi sadece işi ticarete döküp para kazanmaya odaklanmış kaynaklar da yok değil hani.

Bir sınava hazırlanırken seçmek noktasında dikkat edeceğiniz kaynaklardan biride deneme sınavı kaynaklarıdır. Özensiz, basit ve baştan sağma şekilde hazırlanmış kaynaklardan deneme sınavı çözerseniz size hiç bir artı getirmeyeceği gibi sadece vakit kaybı olacaktır. Zira o denemelerden yapacağınız yüksek netler size bir rehavet getirecek belki de sınavı kaybetmesine neden olacaktır. Bu nedenle seçeceğiz kaynak kesinlikle sınav ayarında olmalı hatta daha zor olursa sizin için daha iyi olacaktır.

2019 DGS hazırlanırken bazı kaynakları çözme şansım olmuştu. 2020 DGS Deneme Sınav Önerileri yazım sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Fakat siz yine de kaynakları seçerken kaliteli soruların yer aldığı kaliteli yayın evlerinin kitaplarını tercih edin hatta sadece DGS deneme sınavları değil ALES deneme sınavları da çözebilirsiniz. Şimdi sizlere 2020 DGS sınavı deneme sınav önerilerinde bulunacağım ama siz yinede kendinizde biraz daha araştırma yapıp öyle karar verin ;

2020 Yılı DGS Deneme Sınavı Kaynak Önerileri;

 • Tasarı Yayınları Son Prova (6’lı) Dikey Geçiş Sınavı Denemeleri
 • Tasarı Yayınları Son DGS Ötesi (5’li) Dikey Geçiş Sınavı Denemeleri
 • Deha Yayınları  (5’li) Dikey Geçiş Sınavı Denemeleri
 • Kuzey Akademi Dikey Geçiş Sınavı Denemeleri
 • İrem Yayınları Dikey Geçiş Sınavı Denemeleri

Başlangıç Seviyesi ve Kolay deneme önerisi isteyenler için ;

 • İsem Yayınları Dikey Geçiş Sınavı Denemeleri
 • Yargı Yayınları Dikey Geçiş Sınavı Denemeleri
 • Beyaz Kalem Yayınları Dikey Geçiş Sınavı Denemeleri
 • Kuzey Akademi Dikey Geçiş Sınavı Denemeleri
 • Uzman Kariyer Dikey Geçiş Sınavı Denemeleri

Yukarıda yazdığım Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Deneme sınavları yanı sıra ALES Deneme sınavlarında muhakkak çözmenizi tavsiye ederim.

Ayrıca sınava son 1 ay kala 2010,2011,2012,2013,2014,2015,2016,2017,2018,2019 Yıllarında Yapılmış olan dikey geçiş sınavı sorularını muhakkak çözün ve çözemediğiniz soru tiplerini tespit ettirip muhakkak çözüm yolunu öğrenin.

2020 Yılı Dikey Geçiş Sınavına girecek olan tüm arkadaşlara başarılar dilerim.

(Visited 26 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.