• By lutfu
  • No Comments

2019 Dikey Geçiş Sınavı Kolay mıydı? Zor muydu?

2019 Dikey Geçiş Sınavı 30 haziran 2019 tarihinde gerçekleşecektir. Peki Dikey geçiş sınavı zor bir sınav mı ?

30 Haziran 2019 tarihinde ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan 2019 Dikey Geçiş Sınavından (DGS) sonra çok daha netleşecek bir sorudur. Şimdiden sınav kolay mı olacak zor mu olacak onu kimse bilemez ama herkesin bildiği tek bir şey vardır. O da Dikey Geçiş (DGS) sınavları zorluğu ve kolaylığından ziyade zaman alıcı soruları ile meşhurdur.

2019 Dikey Geçiş Sınavı Kolay mıydı? Zor muydu?

Sınav sonrası yeterince soru ve deneme sınavı çözmeyen bir çok adayın şikayeti bu yönde oluyor. Sınav sorularının zaman almaya yönelik olduğu ve sınav süresinin yetersiz olduğu noktasında birleşmektedir.

Sınav sonrası “bu sene dgs gerçekten çok zordu”, “sürem yetmedi”, “on dakika daha olsaydı kesin olurdu” gibi sözleri söylemek istemiyorsanız. Eğer bol bol çalışıp yeteri miktarda soru çözümü yapmanız gerekir aksi durumda sizde hemen sınavdan çıktıktan sonra İnternete 2019 Dikey Geçiş (DGS) sınavı zor muydu diye yazıp arayanlar kervanına katılırsınız.

Yani sonuç olarak yeterince çalışmayan bir aday için her sınav zordur aynı şekilde planlı programlı bir şekilde sınava hazırlanan bir aday için de her sınav kolay olur.

Hedeflerinize ulaşmak için yapmanız gereken tek şey düzenli bir şekilde ders çalışmaktır. 2019 Dikey Geçiş Sınavı namı değer DGS zor muydu kolay mıydı gibi şeyler kafanızı meşgul etmeyin oturun dersinizi çalışın başarının geleceğini kendiniz bizzat yaşayarak göreceksiniz.

Ayrıca 2019 Dikey Geçiş (DGS) sınavı kimilerine göre çok kolay olacak, kimilerine göre çok zor olacak, kimileri zaman arttırır iken kimilerine bu sınav süresi yetmeyecek, bu kaçınılmaz bir durum Size bu konuda sadece tarafınızı seçmek kalıyor. Tarafınızı düzenli bir şekilde sınava hazırlanarak seçebilirsiniz.

“2019 Dikey Geçiş (DGS) sınavı kolay mıydı zor muydu? Sınav soruları nasıldı? Süre yetti mi? Standart sapma olur mu?” Şu kadar nete kaç puan gelir? gibi soruların cevaplarını internette aramak istemiyorsanız oturun dersinizi çalışın bol bol soru ve deneme çözün.

Dikey geçiş sınavına iyi hazırlanan tüm adayların kazanabileceği bir sınavdır. Sadece zamanı ayarlamak lazım bunun içinde bol bol deneme çözmek gerekir. Deneme çözerken süre ile çözmeyi de unutmayın.

(Visited 17 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.